Sigorta

Bize Ulaşın

Akfinans Sigorta Ltd. güvencesinde her türlü araç, konut, iş yeri, mali mesuliyet, nakliye, seyahat ve hayat sigortası yaptırabilirsiniz. Sigorta prim ödemelerinizi bankamız bünyesinde bulunan vadesiz bir hesabınızdan talimatınız doğrultusunda belli miktar ve zamanlarda yapabilirsiniz.

Akfinans Sigorta Ltd. KKTC’nin 1996 yılında çıkardığı yeni yasa ile kurulumuş ilk yerel sermayeli sigorta şirketlerinden birisi olup, sigortacılık tercrübesi 1990 yılına kadar uzanmaktadır.

 

Araç Sigortası : Trafik ve Full/Kasko sigortalarıdır.
Konut & İş Yeri Sigortası : Yangın (Deprem, Sel, Dahili Su, Yer Kayması, Fırtına, Araç Çarpması, Kötü Niyetli Halk Hareketleri, Lokavt, Duman, Terör, v.b.), Hırsızlık, Cam Kırılması risklerine karşı sigorta türüdür.
Emtia / Nakliye Sigortası : Deniz, kara ve hava yolu ile nakil halinde olan emtianın farklı risklere karşı sigortalanmasıdır.
Sorumluluk Sigortaları : 3. şahıslara karşı işyerinizdeki iş makinelerinin, iş yerinizdeki veya apartmanınızdaki asansörün, döner merdivenlerin, iş araçlarının, sabit vinçlerin v.b.lerinin verebileceği maddi ve bedeni hasarları tazmin eder.
Seyahat Sigortası : Seyahatlerinizde özellikle vize beraberinde talep edilen sigorta türüdür.
Taşınan Para : Nakil halindeki nakit ve nakit benzeri değerli evrağın çalınma, yanma, kaybolma risklerine karşı koruma sağlar. Bankalar, döviz büroları, günlük yüksek nakit akışı olan marketler veya başka iş yerleri tarafından tercih edilir.
Hayat Sigortası : Yalnızca vefat halinde tazminat veren bir poliçedir. Kredi karşılığı borçlanmalarda tercih edilir.